صعود پرسپولیس در جذاب‌ترین بازی سال؛سپاهان ۲- پرسپولیس ۴: نقش جهان آنفیلد شد!پرسپولیس در یک بازی سراسر هیجان و تماشایی با نتیجه چهار بر دو در طول ۱۲۰ دقیقه سپاهان را در نقش جهان شکست داد.سپاهان ۲- پرسپولیس ۴: نقش جهان آنفیلد شد!

جالب توجه‌ترین قرعه مرحله یک هشتم جام حذفی رو‌به‌رو شدن سپاهان و پرسپولیس بود. دو تیم که این فصل رقابت نفس‌گیری برای قهرمانی لیگ برتر دارند در جام حذفی هم یک فینال زودرس را تجربه کردند.


نیمه اول این بازی حساس و نفس‌گیر دنبال شد. مسابقه با یکی، دو موقعیت از سوی سپاهانی‌ها آغاز شد، اما با اشاره بیژن حیدری به نقطه پنالتی برای پرسپولیس یخ بازی آب شد. محمدرضا منصوری، کمک اول بازی در دقیقه ۱۰ برخورد سیاوش یزدانی با محمد عمری را پنالتی تشخیص داد و گولسیانی پنالتی را گل کرد.


بعد از این گل سپاهانی‌ها بیشتر میل هجومی داشتند و اصلا دل‌شان نمی‌خواست بازنده به رختکن بروند. فشار سپاهان به خصوص از سمت چپ در دقیقه ۴۰ جواب داد و وحید امیری با خطا کردن در پشت محوطه زمینه‌ساز گل اول سپاهان شد. سانتر بی‌نقص امید نورافکن با اشتباه مدافعان و البته گل به خودی دانیال اسماعیلی‌فر کار را در نیمه اول برای سپاهان به تساوی کشاند تا بازی در نیمه دوم هیجان‌انگیزتر شود.
بازی در نیمه دوم مطابق انتظار جذاب ادامه پیدا کرد. سرخ‌ها که روی ضربات ایستگاهی برنامه داشتند با پاس گل پورعلی‌گنجی و ضربه سر عیسی آل‌کثیر برای بار دوم پیش افتادند.


اما این پایان کار برای سپاهان نبود و آن‌ها فشار حملات خود را زیاد کردند و شاگردان مورایس در حالی که پرسپولیس با مصدومیت عمری برای دقایقی ده نفره شده بود و مدافعان نظم مناسبی نداشتند با سانتر از سمت چپ، تأثیر مغانلو و ضربه تمام کننده فرشاد احمدزاده به سمت دروازه خالی، کار را برای دومین بار به تساوی کشاندند.


پرسپولیس در نیمه دوم محمد عمری و مهدی ترابی را به دلیل مصدومیت از دست داد و مهم‌ترین موقعیت این نیمه نیز که به گل تبدیل نشد مربوط به پاس فوق‌العاده ترابی برای لئاندرو بود که مهاجم تازه وارد پرسپولیس نتوانست توپ را در شرایط تک به تک وارد دروازه کند تا آه از نهاد بازیکنان سرخپوش بلند شود. در نهایت بازی در نود دقیقه با نتیجه دو بر دو به پایان رسید.


در نیمه اول وقت‌های اضافه باز هم پرسپولیس بود که برای گلزنی وارد زمین شد و سرخ‌ها روی تکنیک و دریبل‌های وحید امیری و شوت عالی سیامک نعمتی برای سومین بار پیش افتادند، اما در حالی‌ که میزبان هنوز با گل نعمتی کنار نیامده بود، فرار لئاندرو پریرا به سمت دروازه سپاهان در موقعیت تک به تک سبب شد سیاوش یزدانی با تکل از پشت مهاجم برزیلی پرسپولیس را متوقف کند و داور برای دومین بار در طول بازی نقطه پنالتی را به سود قرمزها به خاطر خطای سیاوش یزدانی نشان داد.


داور با این خطا کارت زرد دوم را به سیاوش یزدانی نشان داد تا سپاهان ده نفره و کار برای بازگشتش به بازی بسیار سخت شود. گئورگی گولسیانی بار دیگر پشت ضربه پنالتی ایستاد و برای دومین بار پیام نیازمند را مغلوب کرد.


در وقت‌های اضافه دوم سپاهان خیلی تلاش کرد باز هم به بازی برگردد، اما خستگی ساق‌های بازیکنان، هشیاری گلر و مدافعان سرخپوش و کنترل بازی توسط شاگردان یحیی این اجازه را به میزبان نداد. گل‌محمدی برای ۱۵ دقیقه پایانی کمال کامیابی‌نیا را به زمین فرستاد تا در میانه زمین یک بازیکن تازه نفس داشته باشد.


پرسپولیس با این پیروزی بزرگ به یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد و سپاهان که مدعی جدی قهرمانی در هر دو جام بود وداعی تلخ و زودهنگام با جام داشت.