چرا به گروه هامی اعتماد کنیم ... ؟

در دنیای مدرن امروز ، خرید آنلاین اجتناب ناپذیر است ؛ اما نمی توان به راحتی و از راه دور ، اعتماد کرد.

گروه هامی ضمن احترام به این دغدغه کاربران خود ، تلاش کرده است تا تمام مجوزها و ملزومات فعالیت قانونی و معتبر خود را دریافت نموده و خود را ملزم به رعایت کلیه دستورالعمل های مذکور نماید.

نمادها و مجوزهای گروه هامی در این بخش قابل رویت و راستی آزمایی است.

در انتهای صفحه جواز های گروه هامی ( سید مسعود میری لواسانی ) برای شما نمایش داده شده است .

 

نماد اعتماد الکترونیکی

یكی از عوامل مهم توسعه تـجارت الكترونیكی ، ایـجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می بـاشد. با توجه به بررسی های انجام گرفته ، مهمترین عوامـل مراجعه و اعتماد خـریداران به کسب و کارهای ایـنترنتی به شرح ذیل می باشند:

  • شناسایی مالک کسب و کار و امكان مراجعه در صورت بروز اشكال
  • كامل و صحیح بودن اطلاعات كالا یا خدمات ارائه شده
  • گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش
  • واضح بودن روند برگرداندن كالا و بازپس گیری پول
  • محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران
  • تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مركز ملی اعتماد

طبق مطالعات انجام شده تایید کسب و کار اینترنتی توسط یک موسسه و مركز ثالث ، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شكایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیرساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

اعطای نماد اعتماد الكترونیكی برای وب‌ سایت های تجاری با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی ، در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یک علامت در سایت‌ هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تایید است ، به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌ های تجاری در كشور ، موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص B2C خواهد بود ؛ به نحوی‌ كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت ، با اطمینان از اینكه سایت‌ ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.


نماد ساماندهی وزارت ارشاد

نماد ساماندهی نشانه‌ای است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یاحقوقی) آن برای مدت دو سال صادر می‌گردد.

مهمترین عوامـل مراجعه و اعتماد خـریداران به کسب و کارهای ایـنترنتی به شرح ذیل می باشند:

  • با توجه به این که در سامانه جدید ستاد ساماندهی : کاربران احراز هویت شده و کسب و کار آنها برسسی میشود ، سایت بصورت مداوم در حال بازرسی قرار میگیرد و این اطمینان را میدهد که تمام فعالیت های سایت قانونی و تحت نظارت سازمان ها و وزارت خانه های مختلف قرار میگیرد .

نماد ستاد ساماندهی به دو صورت موقت و دائم صادر می‌شود. نشان موقت زمانی صادر می‌شود که متقاضی تعهدنامه الکترونیک موجود در سایت ستاد را پر کرده باشد و احراز هویت صورت گرفته اما هنوز صلاحیت متقاضی برای انجام این فعالیت در دست بررسی است. نشان موقت سه ‌ماه اعتبار دارد و پس تأیید صلاحیت به نشان دائم تغییر پیدا خواهد کرد. نشان دائم به متقاضیانی که صلاحیت آنها احراز شده باشد تعلق می‌گیرد و مدت زمان اعتبار آن شش ماه تا یک سال است.

نماد مجوز کسب و کار مجازی

مرکز هیات عالی نظارت در وزارت صنعت و معدن و تجارت

اکنون می توان گفت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی چندین سال است با قدرت و سختگیری تمام کار خود را در حوزه اعطای مجوز به کسب و کارهای اینترنتی در بستر فضای مجازی شروع کرده است .

کسب و کار‌ها برای فعالیت در یک حوزه، به پروانه کسب نیاز دارند. این پروانه به مالکین مشاغل اجازه فعالیت می‌دهد و صلاحیت آن‌ها را تأیید می‌کند. در صدور پروانه کسب ، اولویت با افرادی است که مهارت و تخصص لازم را داشته باشند .

برای گرفتن چنین مجوزی ، باید فعالیت اینترنتی خود را بر اساس چک لیست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی راه‌ اندازی کنید .

جواز کسب فروش لوازم خانگی

فروش لوازم خانگی در تهران زیر مجموعه اتحادیه صنف فروشندگان مصنوعات نفت سوز، گازسوز، الکتریک یا لوازم خانگی با کد آیسیک ۵۳۳۳۱۹۷ است. 

امروزه زندگی بدون دارا بودن لوازم خانگی مثل تلویزیون، یخچال، گاز و …تقریبا ممکن نیست. فروش لوازم خانگی در کشور امروزه با رونق خوبی مواجه است و به دلیل سود زیادی که دارد افراد زیادی در این رسته فعالیت می‌کنند.

با توجه به عدم مسولیت پذیری فروشگاه های فاقد جواز کسب از اتحادیه لوازم خانگی ؛ برخی سودجویان اقدام به تقلب - ساخت کالای فیک - فروش کالای از رده خارج - فروش کالای تعمیری و بازسازی شده میکنند .

جواز کسب اتحادیه لوازم خانگی این اطمینان را به خریداران میدهد که کالای اصلی سالم با قیمت عادلانه را خریداری میکنند .

برای دیدن اینماد و نماد ساماندهی به انتهای صفحه مراجعه کنید .